Bize Ulaşın: 0 (850) 840 32 05

  • Bizden Haberler

Havayolu Ulaşım Sorunlarında Haklı Olduğunuz Durumlar

Havayolu ulaşım şirketleri son derece büyük şirketlerdir. Peki, haklı olduğunuz durumlarda hakkınızı nasıl alırsınız?

Genel olarak şirketlerin büyük olması, kurumsal olması gibi durumlar hakkınızı nasıl alırsınız sorusu karşısında olumsuzluğa neden olabiliyor. Ancak, bilmeniz gereken haklı olduğunuz durumlarda stratejik ve doğru adımlar izleyerek hakkınızı alabileceğiniz yönündedir. Yaşanan sorunda haklı olduğunuzu biliyor, düşünüyorsanız direkt olarak hukuki olarak işlemleri başlatın. Genel olarak bu davalarda bireysel olarak yol izlemek yerine, siz de kurumsal olarak hareket ederseniz, son derece avantajlı olursunuz.

Over - Booking

Haklı olduğunuz durumlar arasında over – booking var. Peki, nedir? Uçak yolculuğunuz için biletinizi aldınız. Uçak saatinde havaalanında oldunuz ve ilgili prosedürleri de yerine getirdiniz. Sonuç ise sizden kaynaklı olmayan sebep ile uçamıyor olmanız. Bunun nedeni yaşanan durumda çok bilet satışı sebebi ile uçak kapasitesinin dolmasıdır. Yaşanan bu olay, elbette yolcunun mağdur olmasına neden olduğundan tazminat davası açılarak olayın avantaja çevrilmesini sağlayabilirsiniz. Hem sizin için avantajlı olacak bu durum hem de direkt olarak şirkete karşı da yasal şekilde güçlü duracağınız bir durum. Uçuşa kabul edilmeme durumunda siz haklıysanız, hakkınızı hukuki olarak aramanız son derece avantajlı olacaktır.

Rötar

Sizin haklı olduğunuz olumsuz durumlar arasında rötar var. Yaşanan bu durum direkt olarak sizin için bir kâra dönüşebilir. Bireysel olarak değil de kurumsal olarak, siz de bu anlamda bilinçli bir şekilde ilerlerseniz hakkınızı alabilirsiniz. Hakkınızı almak için sunulan yöntemleri değerlendirin. Hem hızlı hem de güvenli bir şeklide açılacak olan davaların sonunda, son derece avantajlı bir şekilde hizmetten faydalanmanız mümkün. Uçak rötarı davası ile hakkınızı alabilirsiniz. Detaylar duruma göre şekillenecektir.

 

Uçak Rötar Yaptığında Yolcuların Hakkı Nedir?

Zaman zaman uçak rötarı olabiliyor. Uçak rötar yaptığında yolcuların hakkı nedir? Yaşanan durum nasıl sonuçlanır?

Uçağın rötar yapması durumunda, pek çok kişinin mağdur olması söz konusudur. Rötar durumunda aslında yaşanan durumun nedeni önemlidir. Genel olarak şirketler, bu durumun nedenini şirket dışında göstererek mesuliyet almaz. Bu sebeple yaşanan durum, davaya nasıl yansıyacak olduğu gibi hususlar önemlidir. Bu hususta gereken davanın açılması, incelemelerin belirlenmesi önemlidir. Bilgi almanız, bu anlamda mutlaka kurumsal şekilde hizmet alarak şirketlerin karşısında bilinçli bir şekilde durmanız önemlidir. açılan davaların size kazandırması açısından mutlaka rötar durumuna göre davanın açılması gerekiyor. Yaşanan durumun sizin için avantaja dönüşmesi açısından gereken yapılacaktır. Rötar olduğunda yolcuların hakkının bir avantaja dönüşmesi içi koşullar önemli olacaktır. Bilgi almak, bu anlamda hizmet veren şirket ile iletişime geçerek kurumsal ve hukuki bilgi almak önemlidir. Sonrasında gereken işlemlerin gerçekleşmesi için yasal süreç başlatılır.

Uçak Rötarı Davası

Rötar yapan uçak için uçak rötar davası açılabilir. Yasal sürecin başlatılması için yaşanan durum incelenir, sonrasında direkt olarak size bilgi verilir. Sizin hangi durumda avantajlı olduğunuz önemlidir. Bunu değerlendirmeniz durumunda, büyük şirketlere açılan önemli davaları kazanarak büyük oranda kâr elde etmeniz sağlanacaktır. Davaların açılması, sürecin takip edilmesi, lehinize bir sonuç alınması açısından gereken yapılacaktır. Değerlendirip, en hızlı ve güvenli bir şeklide taleplerinizin gerçekleşmesi sağlanacaktır. Uçuşun gecikmesi anlamına gelen rötar durumunun sizi ne kadar mağdur etmiş olduğu da önemlidir. Tüm bunları da göz önünde bulundurarak davanın sonucuna göre bilgi verilecektir.

Dava açılması, yolcunun hakkı araması konusunda gereken yapılır. Uçak rötarında yolcu hakları kapsamında gereken yapılır. Dava açılabilir.

 

Uçuş İptali Durumunda Yolcu Hakkı Nedir?

Uçuş iptali, havayolu yolculuğunda yaşanan olumsuz durumlar arasında. Yolcunun hakkını araması mümkün.

Yaşanan olumsuz durumda Avrupa Birliği Tüzükleri ve SHGM tarafından belirlenmiş yolcu hakları dahilinde, havayolu şirketinin yolcuya karşı sorumluluklarını yerine getirmesi talep edilecektir. Uçuş iptali yolcu hakları kapsamında gereken titiz bir şeklide uygulanacaktır. Yasal haklarınızı talep ederek, yaşanan durumun olumsuzluğundan kurtulabilirsiniz.

Havayolu Şirketinin Uçuş İptal Hakkı

İlk olarak bilmeniz gereken, havayolu şirketlerinin uçuş iptal hakkının olduğudur. Uçuş tarihinden 14 gün öncesinde, firmaların yolcuyu bilgilendirmek suretiyle uçuşu iptal etmesi söz konusu olabilir. Ancak uçuşun 14 günden az bir süre kala iptalinin olması, yolcunun bu anlamda hakkını arayabileceği bir durumdur. Böyle bir durumda ortaya çıkan, yolcunun tazminat hakkının olmasıdır.

Son 3 yılda yapılan tüm uçuşlar için yolcu hak sahibidir.

Uçuş İptali / Tarih Değişikliği

Uçuşun iptal edilmesi durumunda havayollarının yükümlülükleri olacak. Bunların yerine getirilmemesi durumunda ise uçuş iptali yolculuk hakkı ortaya çıkıyor. Kişilerin doğru bir hukuki bilgilendirme ile yaşanan bu durumun avantaja dönüşmesi için gereken yapılacaktır.

  • Uçuş iptali hakkında bilgi verme yükümlülüğü
  • Bilet bedelinin iadesi yükümlülüğü
  • Uçak biletinin ücreti iadesi yükümlülüğü
  • Ücretsiz hizmet verme yükümü
  • Tazminat ödeme yükümlülüğü

Elbette yaşanan durumunda kaç saat gecikme olması ile alakalı olduğunu da bilmelisiniz. Kişinin nasıl bir dava açması gerektiği, durumun kriterlerine göre değişecektir. Bu anlamda profesyonel hizmet almak, durumun avantaja dönüşmesi için şarttır. Çok büyük şirketlere açılan davaların kazanılması için durumun iyi analiz edilmesi ve iyi sunulması şarttır. Uçuş iptali davası kapsamında, bilgiler edinerek, en iyi sonucu alacak şekilde hareket etmek avantaj sağlayacaktır. Bu anlamda bilgi almanız sağlanır.

Uçuş Tazminatı

Uçuş rötarları ya da iptal edilen uçuşlar insanların korkulu rüyalarından bir tanesidir. Özellikle yoğun rotalara sahip havalimanlarında bu problemle sıklıkla karşılaşabiliriz.

Uçuş rötarları yüzünden yaşadığınız talihsiz durumu uçuş tazminatı alabileceğinizi biliyor muydunuz?  Rötar nedeniyle işlerinizin aksaması durumunda sizin için tazminat alabilmenizi saplıyoruz. Alanında uzman avukatlarımız haklarınızı en iyi şekilde savunarak hakkınız olan ücreti sizin için tanzim ediyor. Uçuş rötar tazminatı kapsamında herhangi bir sorun yaşamadan sizin için tüm süreci ele alıyoruz. Olumlu sonuçlanan tazminat davaları tamamen sizin avantajınıza sunuluyor.

Uçuş rötar tazminatı, Avrupa Birliği’nin yasalarına göre havayolu şirketlerinden rahatlıkla alabileceğiniz yolcu haklarından bir tanesidir. Uçuş tazminatı hakkı kolay bir konu değildir. Firmalar bu tazminatı sizlere vermemek için her yolu deneyebiliyor. Biz tazminat sürecinde tamamen uzman avukatlarımızla hareket ediyoruz. Bu süreç içerisinde tüm işleri sizin yerinizi yapabiliyoruzç

Uçuş Tazminatı Nedir?             

Rötar, iptal ya da overbooking nedeniyle uçuş yapamadıysanız bu durum şirketten kaynaklanan bir problemdir. Uçuş problemlerinde 600 Euro’ya kadar tazminat hakkınız yer alıyor. Uçuş tazminat hakkını Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği belirlediği için kanunlar çerçevesinde yürütüyoruz. Yılların tecrübesi ile binlerce vatandaşımızın tazminat elde edebilmesini sağladık. Her ne kadar havayolu şirketleri tazminat hakları konusunda bilgilendirme yapsa da iş tazminat ödemeye gelince farklı davranıyor. Milyarca dolar değerindeki şirketler ve kendilerini savunacak avukatlarla sizlerin karşısına çıkabiliyor. Biz bu duruma karşı sizlerin haklarını en iyi şekilde savunarak başarılı sonuçlar alabilmenizi sağlıyoruz. Uçuşlarınızda yaşadığınız rötar, iptal, değişiklik ya da uçağa alınmama gibi mağduriyetlerinizde sizlerin yanındayız. Davanın tüm sürecini ele alan avukatlarımız en doğru faaliyetleri başarılı bir şekilde yürütebiliyor. Tazminat konusunda detaylar için hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Uçuş Tazminatınızı Alın

Uçuşunuz gecikir ya da iptal edilirse tazminat almak ister misiniz? Biz sizler için bu durumu lehinize çeviriyor ve hakkınızı sonuna kadar arıyoruz.

Havaalanına zamanında gelmenize rağmen uçuşunuzun iptal olması sinirlerinizi bozabilir. Binlerce havayolu yolcusu bu durumla karşı karşıya kalmıştır. Uçuş kötü bir deneyime dönüşse bile sizlere gerekli hukuki desteği verebiliyoruz. AB Yönetmeliği havayolu yolcu hakları üzerinden hakkınızı en iyi şekilde savunabiliyoruz. Havayolu şirketleri detaylı açıklama yapmasa da iptal edilen ya da geciken uçuşlar için €600’ya kadar hak iddia talebinde bulunabilirsiniz. Her yıl binlerce yolcu bu hakkı kazanabilir. Bu yolculardan biri olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Hukuk Büromuz Yanınızda

Uçuş tazminatı davası nedir? Uçuş tazminatı uçuş öncesinde ya da uçuş sırasında yaşanılan rötar ya da iptal gibi nedenlerle yolculara doğan haktır. Uçuş tazminatı pek çok konuyu içerisinde barındırıyor. Bu tür sorunlarda hukuki anlamda destek almak sizlerin yararına olacak. Dev bütçeli uçak şirketleri bu tazminat miktarını sizlere ödememek için farklı yollar deneyebilir. Bu nedenle uzman avukatların eşliğinde sonuca gitmeniz tavsiye edilir. Büromuz havayolu yolcularına uçuş tazminatı almaları için gerekli desteği başarılı bir şekilde verebiliyor. Avrupa Havacılık Kanunu üzerinden yolcuların hakkını en iyi şekilde savunabiliyoruz.

Sizleri havayolu şirketine karşı temsil ederek dosyanızı kısa sürede hazırlıyoruz. Uçuş gecikmesi ya da iptalinde havayolu ile iletişime geçiyor. Davanın tüm süreçleriyle biz ilgileniyoruz. Tazminat davasının yerel mahkemeye taşınması gerekiyorsa bu durumla da ilgileniyoruz.  Kalite prensiplerimiz sayesinde binlerce müşterimizin uçuş tazminatı davasını kazanmasını sağladık. Tazminat konusunda merak ettiğiniz tüm soruları dilerseniz buradan bizlere iletebilirsiniz. Gecikmiş ya da iptal edilmiş uçuşlarınızda ne kadar tazminat alacağınızı sizlere açıklıyoruz.

Uçuş Tazminatını Alma

Havayolu firmaları yolcularının uçuş tazminatını almamaları nedeniyle çok yüksek tasarruf edebiliyor. Tazminatın ne olduğunu bilmeyen bir çok yolcu mağduriyetlerini hiçbir şekilde savunamıyor.

Firmalar yolcu başvurusu sonrasında uçuş tazminatı ödemek yerine ucuz bilet önerisi sunuyor. Yolcular da tazminat sürecinin zorlu geçeceğini bilmeleri nedeniyle bu önerileri mecburi olarak kabul ediyor. Bu nedenle yüksek tazminatlar elde edebilme haklarını da bir kenara itmiş oluyorlar.

Bireysel olarak uçuş tazminat talebine büyük firmalar avukat ordusuyla bir şekilde sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını ispat etmekte ve davadan tazminat ödemeden ayrılmaktadır. Bireysel başvurularda ayrıca tüm mahkeme masraflarını insanlar kendi ceplerinden karşılamak zorunda kalıyor.

ucustazminati.com Sizin Yanınızdayız

Tüm dünya üzerinde havayolu ile seyahat eden yolcuların sayısında hızlı bir artış yaşanıyor. Bu hızlı büyüme ve genişlemeye bağlı olarak uçuş sorunlarında benzer bir şekilde yükseliş görülmeye başlamıştır. Büromuz havayolu ile seyahat eden yolcuların hukuki haklarını en iyi şekilde savunuyor. Hava Hukuku konusunda tecrübeli avukatlarımızla beraber uçuşlarınızda yaşamış olduğunuz tüm sorunların önüne geçmenizi sağlıyoruz. Uçuş tazminatı talepleri pek kişiyi yoran bir süreçtir. Biz yaşadığınız tüm uçuş sorunlarında size vekâlet ederek sizin yerinize davayı takip edebiliyoruz.

Dava sürecinin her detayına hakimiz. Bu sayede davalarda başarılı sonuçlar alabiliyoruz. Havacılık sektörü hakkında bilgi sahibi olmayan yolcular havayolu şirketlerinin çeşitli bahaneler sunmasına kolayca ikna olabiliyor. Biz dava sürecinde bahaneler ve mazeretlere göre hareket etmiyoruz. Uçuş sırasında yaşanılan rötarın ya da iptalin kesin nedenini öğrenene kadar davamızı sürdürüyoruz. Yıllardır binlerce yolcunun haklarınızı başarılı bir şekilde savunduk. Sizde uçuş konusunda bir problem yaşadıysanız hemen bu adres üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Uzman avukatlarımız sizleri dinleyerek en doğru dava sürecinin oluşturulmasını sağlıyor.

 

Uçuş Tazminatı Alabilir Miyim?

Uçuş sırasında mağduriyet yaşadıysanız tazminat konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Bizlerle iletişime geçerek tazminat konusunda tüm detayları alabilirsiniz.

Uçuş tazminatı için iletişim formunu doldurarak hizmet alabilirsiniz. Havayolu şirketlerinden kaynaklı sorunlu uçuşlarda tazminat ödemeye mahkumdur. Ancak pek çok kişi uçuş tazminatının ne olduğunu bilmiyor. Bununla beraber tazminat hakkını bilmelerine rağmen bireysel olarak hareket eden kişilerde tazminatlarını bir türlü alamıyor. İşte bu tür sorunlarda sizlere gerekli desteği sunuyoruz .Uzman avukatlarımız hakkınız olan talebi kısa sürede tanzim edebiliyor.

Telefon numaralarımız üzerinde günün her saati sizlere destek veriyoruz. Sorularınızı ve uçuş tazminat talebinizi detaylı bir şekilde ele alırız. Kısa sürede geri dönüş yaparak tazminat davanızın durumunu sizlere bildiriyoruz. Dava olumlu sonuç alma ihtimaliniz varsa sizlere bir vekalet formu gönderiyoruz. Bu vekâleti doldurup bize tekrar geri dönüş yaptığınızda arkanıza yaslanıp davanın sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz. Herhangi bir ödeme yapmaya gerek kalmadan uzman avukatlarımız bu süreci sizler için ele alıyor.

Firmamız gerek ulusal gerekse uluslararası havayolu şirketlerinde pek çok kişiye yardımcı olmayı başarmıştır. Edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda havayolu ile seyahat eden yolcuların uğradıkları zararları en kolay ve en hızlı şekilde çözüme kavuşturabiliyoruz.

Davanızda Sizinleyiz

Davanız sonuçlandığı zaman sizlere bildiriyoruz. Sonuç odaklı çalışan ekibimiz uçuş davalarının tamamında sizlere yardımcı olabiliyor. Tazminat taleplerinin 3 yıl önceki uçuşlarınıza kadar geçerli olduğunu belirtmemiz gerekir.

Davalarımızı yürütürken daha önceden verilen tüm kararları arşivimizde saklıyoruz. Yaşadığınız probleme en çok benzeyen emsal niteliğindeki kararlar üzerinden avantaj yaşamanızı sağlıyoruz. Ayrıca mahkeme sürecindeki tüm masraflarınızı karşılıyoruz. Aynı anda pek çok davayı yürüterek müşterilerimizin hakkını en iyi şekilde savunabiliyoruz. Kısacası bireysel olarak uçuş tazminat hakkınızı artık düşünmenize gerek yok. Sadece bizimle iletişime geçerek hakkınızı en iyi şekilde savunabilirsiniz.     

Uçuş Tazminatı Nasıl Alınır?

Hava yoluyla yolculuk yapacak olanları ilgilendiren uçuş tazminatı özellikle uçakta yaşamış olduğunuz problemler ya da bilet ile ilgili her türlü problemde yaşamış olduğunuz mağduriyeti karşı tazminat almanızı sağlamaktadır. Tazminat almak isteyenler yaşamış oldukları probleme göre yapacakları online başvuru işlemleri sayesinde iki hafta gibi bir süre içerisinde geri dönüş alabilirler.

Son altı yıl içerisinde özellikle yaşamış olduğunuz problemler ya da mağduriyetler için yapacağınız başvuru işlemleri ile havayolu şirketlerinden tazminat almaya hak kazanabilirsiniz. Yolcular yolculuk sırasında karşılaşmış oldukları sorunları ya da bilet iptali, aktarma problemleri ya da uçağın rötar yapması gibi durumlarda oluşan mağduriyetin karşılanabilmesi için tazminat talebinde bulunabilirler.

Uçuş Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

İnternet üzerinden yapacağınız uçuş tazminatı hesaplama işlemleri özellikle yaşamış olduğunuz mağduriyet karşısında alacağınız tazminatı öğrenmenizi sağlayabilir. Yapılacak olan hesaplama işlemleri özellikle yolcuların yaşamış olduğu sorunlara ve havayolu şirketine göre farklı miktarlarda tazminat alınmasını sağlayabilir. Yolcuların haklarını korumak istediklerinde özellikle tercih edebilecekleri seçenekler arasında yer almaktadır.

Uçuş öncesinde veya uçuş sırasında karşılaşabileceğimiz sorunlardan özellikle hava yolu şirketleri sorumludur. Bu nedenle yaşanan problemler karşısında yolcuların havayolu şirketinden tazminat talep etme hakkı bulunmaktadır. Son 6 yıl içerisinde yaşanabilecek durumlara karşı tazminat almak isteyenler internet üzerinden yapacakları hesaplama işlemleri sayesinde elde edecekleri miktarı öğrenebilirler.

Uçuş Tazminatı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Özellikle tazminat almak için başvuru yapmak isteyenler internet üzerinden yapacakları uçuş tazminatı başvurusu sayesinde gerekli kontrollerin sağlanmasının ardından kısa sürede geri dönüş alabilirler. Yapılacak olan kontrollerin ardından müşterilerin belirtmiş olduğu şekilde problem yaşaması tespit edilerek tazminat almaları sağlanabilir. Özellikle bu konuda profesyonel şekilde hizmet vermekte olan siteler üzerinden yapılacak olan başvuru işlemleri kısa süre içerisinde sonuç elde edilmesini sağlayabilir.

Biletin iptal edilmesi, uçağın rötar gelmesi, aktarmada sorunlar yaşanması veya farklı durumların oluşması halinde özellikle yolcuların mağduriyetini karşılamak adına tazminat talep etmeleri mümkündür. Yolcular yaşamış oldukları problemlere dair yapacakları başvuru işlemleri sırasında gerekli bilgileri vererek tazminat almak için başvuru yapabilirler.

Uçuş Tazminatı Ne Kadardır?

Yolcular için özellikle oluşan problemlere göre belirlenmiş olan tazminat miktarı değişmektedir. Bu nedenle yapılacak olan başvuru işlemleri sonrasında gerekli kontrollerin yapılması ile hesaplanan miktara göre ödeme yapılmaktadır. Bilet aldıktan sonra yaşamış olduğunuz problemler karşısında uçuş tazminatı nasıl alınır? Sorusunun cevabını bilmeniz özellikle mağduriyetinizin karşılanması açısından önemlidir.

Yolculuk süresi boyunca ve öncesinde özellikle yolcuların sorunsuz şekilde ulaşım sağlayabilmesi adına havayolu şirketleri sorumluluklarını yerine getirmek zorundadır. Oluşabilecek problemler karşısında yolcuların yaşamış olduğum mağduriyetin karşılanması gerekmektedir. Tazminat için başvuru yapacak olanlar gerekli bilgileri vererek yapmış oldukları başvuru doğrultusunda yapılan hesaplamalara göre belirlenmiş miktarda tazminat almaya hak kazanabilirler. Her yolcunun aynı şekilde tazminat almaya hakkı bulunur.

 

 

Uçuş Tazminatını Kimler Alabilir?

Uçak ile yolculuk yapacak olanlara özellikle uçağın rötar yapması, biletin iptal edilmesi gibi durumlar karşısında uçuş tazminatı alabilirler. Uçuş sırasında karşılaşabileceğimiz problemler için özellikle hakkınızı aramak istediğinizde oluşan mağduriyetinizi karşılanması adına tazminat almaya hakkınız bulunmaktadır. Son 6 yıl içerisinde yaşamış olduğunuz her türlü problem için yapacağınız başvurular sayesinde kısa süre içerisinde tazminat alabilirsiniz.  

Yolculuk öncesinde ortaya çıkabilecek problemlerin yanı sıra özellikle yolcuların uçuş sırasında karşılaşabileceğimiz sorunlara karşı oluşan mağduriyetlerinin karşılanması adına tazminat almaya hakları bulunmaktadır. Uçağın gecikmesi, biletin iptal edilmesi, aktarmada uçağın kaçırılması gibi durumlarda yolcular yapacakları talepler sayesinde yaşamış oldukları durum karşısında yolculuk etmiş oldukları hava yolundan tazminat alabilirler.

Uçuş Tazminatı Nasıl Alınır?

Havayolu ile yolculuk sırasında problem yaşayanlar için uçuş tazminatı nasıl alınır? Sorusunun cevabı olarak internet üzerinden yapılacak olan başvuru işlemleri sayesinde yolcular tazminat almaya hak kazanabilirler. Yaşadığınız sorunlar yolculuğunuzun problemli geçmesine neden olabilir. Bu durumda özellikle hava yolu şirketi yolcuların mağduriyetini karşılamak zorunda kalmaktadır.

Uçuş sırasında karşılaşabileceğiniz farklı sorunlar bulunmaktadır. Bu nedenle yaşadığınız problemler karşısında özellikle hakkınızı aramak istediğinizde uçuş tazminatını alabilmek için başvuru işlemlerini online olarak yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılacak olan başvuru işlemlerinde son 6 yıl içerisinde yaşamış olduğunuz problemler belirlenerek hesaplama yapılmaktadır. Yaşanan problemlerin düzeyine göre belirlenecek fiyatlar üzerinden tazminatı ödenebilir.

Uçuş Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Uçuş sırasında veya öncesinde yaşamış olduğunuz problemlere karşı özellikle tazminat talep etmek istediğinizde internet üzerinden yapacağınız uçuş tazminatı hesaplama işlemleri sayesinde ne kadar tazminat alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Gerekli bilgilerin girilmesinin ardından yapılacak olan hesaplama işlemleri kısa süre içerisinde bilgi almanızı sağlayabilir. Özellikle hava yolu şirketlerine göre yapılan incelemeler sonucunda alınacak olan tazminat miktarı değişebilir.

Uçak ile yolculuk yapmayı planlayanlar karşılaşacakları problemlerde özellikle oluşan mağduriyeti karşılamak adına hava yolu şirketinden tazminat talebinde bulunabilirler. Son altı yılı içerisinde yapılmış olan bütün uçuşlara dair oluşabilecek her türlü problem için geriye dönük tazminat talebi yapılabilir. Biletin iptal edilmesi, uçağın kaçırılması, uçakta problem yaşanmasın ya da aktarmada sorun oluşması durumunda yolcular yapacakları başvuru işlemleri ile tazminat talebini iletebilirler.

Uçuş Tazminatı Başvurusu

Hava yolu ile yolculuk yapmak isteyenler özellikle uçak kontrolleri sırasında veya sonrasında yaşayabilecekleri her türlü duruma karşı uçuş tazminatı başvurusu ile yolculuk sırasında yaşamış oldukları mağduriyet için tazminat alabilirler. Gerekli bilgilerin girilmesinin ardından yapılacak olan başvuru işlemleri kontrollerin sağlanmasının ardından tazminat almaya hak kazanmanızı sağlayabilir.

Kısa süre içerisinde tamamlanacak olan talepler doğrultusunda özellikle son 6 yılı içerisinde yaşamış olduğunuz problemlerin belirlenmesi ile talebinize uygun şekilde tazminat almalı sağlanabilir. Yolcuların yaşamış olduğu problemler üzerinden yapılacak olan hesaplamalar ve belirlenen miktara göre tazminat ödenmektedir. Yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde geri dönüş sağlanabilir. Bu nedenle problem yaşayanlar yapacakları başvurular sayesinde tazminat alabilirler.


 

 

Uçuş Tazminatı Nedir?

Özellikle günümüzde uçakta problem yaşayanlar için uçuş tazminatı nedir ve ne şekilde alınır? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Uçakla yolculuk etmek isteyenlerin haklarını koruyabilmek adına oluşabilecek her türlü duruma karşı tazminat alınması mümkündür. Uçağının gecikmesi, uçağa alınmamanız veya biletinizin iptal edilmesi gibi durumlar karşısında oluşan mağduriyetimizi karşılayabilmek adına tazminat hakkınız bulunur.

Uçakta ya da uçağa binmeden önce yaşamış olduğunuz problemler için başvuru yaparak özellikle hakkınızı almanız için belirlenmiş olan kriterlere göre İşlem yapılmaktadır. Tazminatın alınabilmesi için gerekli işlemlerin yapılması gerekir. Bu nedenle özellikle bu konuda profesyonel şekilde yardım alınması kısa sürede geri dönüş elde edilmesini sağlayabilir. Yapılacak başvuru işlemlerinin ardından yaklaşık olarak iki hafta içerisinde uygun görülmesi durumunda tazminatın alınması sağlanabilir.

Uçuş Tazminatı Nasıl Alınır?

Uçak ile yolculuk yapmayı planlayanlar pek çok farklı sorun ile karşı karşıya kalabilirler. Özellikle uçak şirketinin sorumluluklarını yerine getirmesi gerekmektedir. Bu nedenle uçağı bilmeden önce yaşanacak olan problemler veya uçakta özellikle yolcuların karşılaşabileceği sorunlar karşısında tazminat alma hakkı bulunmaktadır.

Özellikle uçuş tazminatı almak isteyenler yapacakları başvuru sırasında yaşamış oldukları durumu belirterek geri dönüş alabilirler. Ayrıntılı şekilde verilecek olan bilgiler doğrultusunda hangi hava yolu ile problem yaşanmış ise hava yolunun tazminatı ödemesi sağlanmaktadır. Geriye dönük şekilde yapılacak olan incelemeler özellikle yaşanılan problemlerin belirlenmesini ve oluşan problemler doğrultusunda kişilerin tazminat ile haklarını almaları sağlanabilir.

Uçuş Tazminatı Başvurusu

Uçuş sırasında yaşamış olduğunuz problemler için hakkınızı almak istediğinizde uçuş tazminatı başvurusu ile taleplerinizi iletebilirsiniz. İnternet üzerinden yapılacak olan başvuru işlemleri sayesinde özellikle yolcular yaşamış oldukları duruma karşı zararlarını karşılamak adına tazminat alabilirler. Devamlı olarak uçak ile yolculuk yapmakta olanlar zaman zaman farklı problemlerle karşı karşıya kalabilirler.

Uçağın rötar yapması, aktarma sırasında uçağın kaçırılması, uçağa kabul edilmemek gibi durumlar karşısında tazminat alınabiliyor. Gerekçelerin gösterilmesi ve yapılacak olan kontrollerin ardından özellikle belirtilen durumun yaşanmış olması tazminatın alınması için etkili olmaktadır. Her yolcu aynı şekilde yaşamış olduğu durum karşısında havayolu şirketlerinden tazminat talep edebilir.

Uçuş Tazminatı Ne Kadar Süre İçin Geçerlidir?

Uçuş sırasında gecikme olması veya biletinizin iptal olması gibi durumlar karşısında özellikle karşılaşacağınız mağduriyet nedeniyle tazminat almalı söz konusu olmaktadır. Her hava yolu yolcularını güvenli bir şekilde ulaştırabilmek için dikkat etmesi gereken koşullara uygun şekilde hizmet vermektedir. Aksi durumda özellikle yolcuların karşılaşacağı durumlar karşısında belirlenmiş olan koşullara uygun şekilde tazminat ödemek zorunda kalabilir.

Uçuş öncesinde veya sonrasında karşılaştığınız problemler için uçuş tazminatı nasıl alınır? Sorusunun cevabını almanız gerekir. 6 yıllık geçmişe bakılarak yapılacak olan kontroller sayesinde 6 yıl boyunca yaşamış olduğunuz problemler için tazminat almaya hakkınız bulunmaktadır. İsteyen her yolcu yaşamış olduğu problem karşısında yapacağı başvuru sayesinde tazminat almaya hak kazanabilir.