Bize Ulaşın: 0 (850) 840 32 05

  • Uçuş Tazminatını Kimler Alabilir?

Uçuş Tazminatını Kimler Alabilir?

Uçak ile yolculuk yapacak olanlara özellikle uçağın rötar yapması, biletin iptal edilmesi gibi durumlar karşısında uçuş tazminatı alabilirler. Uçuş sırasında karşılaşabileceğimiz problemler için özellikle hakkınızı aramak istediğinizde oluşan mağduriyetinizi karşılanması adına tazminat almaya hakkınız bulunmaktadır. Son 6 yıl içerisinde yaşamış olduğunuz her türlü problem için yapacağınız başvurular sayesinde kısa süre içerisinde tazminat alabilirsiniz.  

Yolculuk öncesinde ortaya çıkabilecek problemlerin yanı sıra özellikle yolcuların uçuş sırasında karşılaşabileceğimiz sorunlara karşı oluşan mağduriyetlerinin karşılanması adına tazminat almaya hakları bulunmaktadır. Uçağın gecikmesi, biletin iptal edilmesi, aktarmada uçağın kaçırılması gibi durumlarda yolcular yapacakları talepler sayesinde yaşamış oldukları durum karşısında yolculuk etmiş oldukları hava yolundan tazminat alabilirler.

Uçuş Tazminatı Nasıl Alınır?

Havayolu ile yolculuk sırasında problem yaşayanlar için uçuş tazminatı nasıl alınır? Sorusunun cevabı olarak internet üzerinden yapılacak olan başvuru işlemleri sayesinde yolcular tazminat almaya hak kazanabilirler. Yaşadığınız sorunlar yolculuğunuzun problemli geçmesine neden olabilir. Bu durumda özellikle hava yolu şirketi yolcuların mağduriyetini karşılamak zorunda kalmaktadır.

Uçuş sırasında karşılaşabileceğiniz farklı sorunlar bulunmaktadır. Bu nedenle yaşadığınız problemler karşısında özellikle hakkınızı aramak istediğinizde uçuş tazminatını alabilmek için başvuru işlemlerini online olarak yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılacak olan başvuru işlemlerinde son 6 yıl içerisinde yaşamış olduğunuz problemler belirlenerek hesaplama yapılmaktadır. Yaşanan problemlerin düzeyine göre belirlenecek fiyatlar üzerinden tazminatı ödenebilir.

Uçuş Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Uçuş sırasında veya öncesinde yaşamış olduğunuz problemlere karşı özellikle tazminat talep etmek istediğinizde internet üzerinden yapacağınız uçuş tazminatı hesaplama işlemleri sayesinde ne kadar tazminat alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Gerekli bilgilerin girilmesinin ardından yapılacak olan hesaplama işlemleri kısa süre içerisinde bilgi almanızı sağlayabilir. Özellikle hava yolu şirketlerine göre yapılan incelemeler sonucunda alınacak olan tazminat miktarı değişebilir.

Uçak ile yolculuk yapmayı planlayanlar karşılaşacakları problemlerde özellikle oluşan mağduriyeti karşılamak adına hava yolu şirketinden tazminat talebinde bulunabilirler. Son altı yılı içerisinde yapılmış olan bütün uçuşlara dair oluşabilecek her türlü problem için geriye dönük tazminat talebi yapılabilir. Biletin iptal edilmesi, uçağın kaçırılması, uçakta problem yaşanmasın ya da aktarmada sorun oluşması durumunda yolcular yapacakları başvuru işlemleri ile tazminat talebini iletebilirler.

Uçuş Tazminatı Başvurusu

Hava yolu ile yolculuk yapmak isteyenler özellikle uçak kontrolleri sırasında veya sonrasında yaşayabilecekleri her türlü duruma karşı uçuş tazminatı başvurusu ile yolculuk sırasında yaşamış oldukları mağduriyet için tazminat alabilirler. Gerekli bilgilerin girilmesinin ardından yapılacak olan başvuru işlemleri kontrollerin sağlanmasının ardından tazminat almaya hak kazanmanızı sağlayabilir.

Kısa süre içerisinde tamamlanacak olan talepler doğrultusunda özellikle son 6 yılı içerisinde yaşamış olduğunuz problemlerin belirlenmesi ile talebinize uygun şekilde tazminat almalı sağlanabilir. Yolcuların yaşamış olduğu problemler üzerinden yapılacak olan hesaplamalar ve belirlenen miktara göre tazminat ödenmektedir. Yaklaşık olarak 2 hafta içerisinde geri dönüş sağlanabilir. Bu nedenle problem yaşayanlar yapacakları başvurular sayesinde tazminat alabilirler.