Bize Ulaşın: 0 (850) 840 32 05

  • Uçuş Tazminatı Nasıl Alınır?

Uçuş Tazminatı Nasıl Alınır?

Hava yoluyla yolculuk yapacak olanları ilgilendiren uçuş tazminatı özellikle uçakta yaşamış olduğunuz problemler ya da bilet ile ilgili her türlü problemde yaşamış olduğunuz mağduriyeti karşı tazminat almanızı sağlamaktadır. Tazminat almak isteyenler yaşamış oldukları probleme göre yapacakları online başvuru işlemleri sayesinde iki hafta gibi bir süre içerisinde geri dönüş alabilirler.

Son altı yıl içerisinde özellikle yaşamış olduğunuz problemler ya da mağduriyetler için yapacağınız başvuru işlemleri ile havayolu şirketlerinden tazminat almaya hak kazanabilirsiniz. Yolcular yolculuk sırasında karşılaşmış oldukları sorunları ya da bilet iptali, aktarma problemleri ya da uçağın rötar yapması gibi durumlarda oluşan mağduriyetin karşılanabilmesi için tazminat talebinde bulunabilirler.

Uçuş Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

İnternet üzerinden yapacağınız uçuş tazminatı hesaplama işlemleri özellikle yaşamış olduğunuz mağduriyet karşısında alacağınız tazminatı öğrenmenizi sağlayabilir. Yapılacak olan hesaplama işlemleri özellikle yolcuların yaşamış olduğu sorunlara ve havayolu şirketine göre farklı miktarlarda tazminat alınmasını sağlayabilir. Yolcuların haklarını korumak istediklerinde özellikle tercih edebilecekleri seçenekler arasında yer almaktadır.

Uçuş öncesinde veya uçuş sırasında karşılaşabileceğimiz sorunlardan özellikle hava yolu şirketleri sorumludur. Bu nedenle yaşanan problemler karşısında yolcuların havayolu şirketinden tazminat talep etme hakkı bulunmaktadır. Son 6 yıl içerisinde yaşanabilecek durumlara karşı tazminat almak isteyenler internet üzerinden yapacakları hesaplama işlemleri sayesinde elde edecekleri miktarı öğrenebilirler.

Uçuş Tazminatı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Özellikle tazminat almak için başvuru yapmak isteyenler internet üzerinden yapacakları uçuş tazminatı başvurusu sayesinde gerekli kontrollerin sağlanmasının ardından kısa sürede geri dönüş alabilirler. Yapılacak olan kontrollerin ardından müşterilerin belirtmiş olduğu şekilde problem yaşaması tespit edilerek tazminat almaları sağlanabilir. Özellikle bu konuda profesyonel şekilde hizmet vermekte olan siteler üzerinden yapılacak olan başvuru işlemleri kısa süre içerisinde sonuç elde edilmesini sağlayabilir.

Biletin iptal edilmesi, uçağın rötar gelmesi, aktarmada sorunlar yaşanması veya farklı durumların oluşması halinde özellikle yolcuların mağduriyetini karşılamak adına tazminat talep etmeleri mümkündür. Yolcular yaşamış oldukları problemlere dair yapacakları başvuru işlemleri sırasında gerekli bilgileri vererek tazminat almak için başvuru yapabilirler.

Uçuş Tazminatı Ne Kadardır?

Yolcular için özellikle oluşan problemlere göre belirlenmiş olan tazminat miktarı değişmektedir. Bu nedenle yapılacak olan başvuru işlemleri sonrasında gerekli kontrollerin yapılması ile hesaplanan miktara göre ödeme yapılmaktadır. Bilet aldıktan sonra yaşamış olduğunuz problemler karşısında uçuş tazminatı nasıl alınır? Sorusunun cevabını bilmeniz özellikle mağduriyetinizin karşılanması açısından önemlidir.

Yolculuk süresi boyunca ve öncesinde özellikle yolcuların sorunsuz şekilde ulaşım sağlayabilmesi adına havayolu şirketleri sorumluluklarını yerine getirmek zorundadır. Oluşabilecek problemler karşısında yolcuların yaşamış olduğum mağduriyetin karşılanması gerekmektedir. Tazminat için başvuru yapacak olanlar gerekli bilgileri vererek yapmış oldukları başvuru doğrultusunda yapılan hesaplamalara göre belirlenmiş miktarda tazminat almaya hak kazanabilirler. Her yolcunun aynı şekilde tazminat almaya hakkı bulunur.